Kancelaria Pionier w mediach
Wsparcie dla Dawida!
15-letni Dawid uległ wypadkowi, kiedy jeden kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych natomiast drugi uderzył w idącego po pasach chłopca. Na podstawie materiału, który jest w aktach sprawy, widać ewidentnie, że kierowca w ogóle nie wziął pod uwagę, że pieszy mógł się znajdować na przejściu dla pieszych, tak samo nie zwrócił uwagi na to, że kierowca, jadący obok, zatrzymał się przed przejściem.

Siła uderzenia była tak duża, że doszło do rozlania mózgu i bardzo głębokiego urazu czaszkowo-mózgowego. Dawid trafił do szpitala w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, gdzie został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Spędził w nim pół roku.

 Koszty związane z leczeniem i rehabilitacją Dawida to około 8 tysięcy złotych. Niestety ubezpieczenie dotychczas wypłacone z polisy sprawcy nie wystarcza na pokrycie tych kosztów, dlatego z pomocą Kancelarii PIONIER sprawa została skierowana do sądu o odszkodowanie i rentę. Dodatkowo Dawid zbiera środki na rehabilitację poprzez fundację.

Przeciętna długość trwania procesu sądowego w Polsce w przypadku dużego uszczerbku na zdrowiu to 4-5 lat. Ubezpieczyciele, mimo tego, że stale przegrywają z nami w sądach w pierwszej instancji, to apelują od wyroków, mając przede wszystkim na względzie swoje dobro finansowe - mówi Tomasz Mazurek, prezes zarządu kancelarii „Pionier”.

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/dawid-zostal-potracony-na-przejsciu-dla-pieszych-potrzebuje-pomocy,345568.html
Niebezpieczne skrzyżowania
Niebezpieczne skrzyżowania i nadmierna prędkość to często gotowy przepis na nieszczęście. Skrzyżowanie w Aleksandrowie ulica Ogrodowa - 1 Maja jest jednym z takich skrzyżowań.
Do kolizji i wypadków dochodzi tu tak często, że od dawna coraz głośniej mówi się o zainstalowaniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.
Andrzej Janicki - ekspert Naszej Kancelarii w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, były biegły sądowy oraz były policjant radzi na co zwrócić uwagę by zachować ostrożność.
Przygotowania do wakacji
Lato to czas wakacyjnych podróży. Andrzej Janicki radzi jak przygotować samochód do wakacyjnej podróży i jak bezpiecznie z tych wakacji wrócić.
Materiał zamieszczony dzięki uprzejmości Pani Agaty Kowalskiej Reaktora Naczelnego Telewizji Aleksandrów i Gazety "40 i cztery", działającej w imieniu Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim (Wydział Informacji i Mediów).

Autorzy reportaży:
reporter Jacek Czekalski
operator Maciej Łukomski
Źródło cytowanego materiału: