Więcej informacji o fundacji
Udział w projekcie mogą wziąć mieszkańcy całej Polski – zarówno osoby niesamodzielne, u których uraz rdzenia nastąpił nie później niż 5 lat od momentu przystąpienia do projektu, jak i samodzielne, które swoją wiedzą i doświadczeniem chciałyby podzielić się z innymi, potrzebującymi wsparcia i motywacji do dalszego leczenia, w ramach projektu Asystentów Wsparcia.
Zakres wsparcia Programu Po Urazie Rdzenia:
Wsparcie Managera Rehabilitacji
Na podstawie rozmowy oraz analizy sytuacji, w której się znajdujesz, Manager Rehabilitacji oceni Twoje predyspozycje oraz potrzeby związane z obecnym stanem sprawności. Wyznaczy cele oraz ustali dopasowany do Twoich możliwości indywidualny plan ich realizacji. Będzie Twoim osobistym mentorem na drodze powrotu do samodzielności.
Pozyskanie funduszy
Fundacja Moc Pomocy wesprze Cię w zgromadzeniu niezbędnych środków finansowych – zarówno na potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją, jak i zakupem odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, dostosowaniem mieszkania i samochodu, a także przekwalifikowaniem zawodowym. Ponadto podpowiemy Ci, z jakich form pomocy ze środków publicznych możesz skorzystać, oraz w jaki sposób
ubiegać się o dofinansowanie.
Rehabilitacja
Intensywna, ale dopasowana do Twojego stanu zdrowia oraz możliwości fizycznych rehabilitacja to pierwszy krok do samodzielności. Podpowiemy Ci, które placówki specjalizują się w rehabilitacji osób po urazie rdzenia oraz są efektywne w swoim działaniu. Otrzymasz od nas pełne wsparcie w organizacji Twojej rehabilitacji.
Konsultacje ze specjalistami
Skorzystasz z bezpłatnych konsultacji z lekarzami specjalizacji neurochirurg i urolog, a w przypadku wystąpienia odleżyn – specjalistą leczenia ran przewlekłych. Jeżeli poczujesz potrzebę rozmowy z psychologiem (a bardzo Cię do tego zachęcamy!), weźmiesz udział w spotkaniu online. Doświadczony w pracy z osobami z niepełnosprawnością psycholog pomoże Ci w akceptacji nowych okoliczności oraz zmotywuje do pracy nad sobą.
Pomoc w doborze zaopatrzenia
W oparciu o Twoje potrzeby, doradzimy Ci w doborze właściwego sprzętu niezbędnego do
samodzielnego funkcjonowania – wózek tymczasowy czy aktywny? Podpowiemy! Możesz być
pewien, że dzięki odpowiedniemu zaopatrzeniu ortopedycznemu powrót do sprawności będzie
znacznie łatwiejszy.
Likwidacja barier
Doradzimy Ci, w jaki sposób dostosować mieszkanie, żeby jego poszczególne elementy wspierały Twoje funkcjonowanie. Podpowiemy, jak poradzić sobie z barierami architektonicznymi na zewnątrz mieszkania i budynku, takimi jak brak windy czy schody przed blokiem. Ponadto otrzymasz od nas wskazówki dot. dostosowania samochodu do własnych potrzeb, aby jego prowadzenie było bezpieczne i wygodne.
Doradztwo zawodowe
Dzięki współpracującym doradcom zawodowym, ułatwimy Ci powrót do aktywności zawodowej.
Będziesz mógł wziąć udział w podnoszących kwalifikacje szkoleniach, zyskując szansę na pracę
adekwatną do Twoich możliwości. Nad powrotem do aktywności zawodowej będziemy pracować już na etapie rehabilitacji. Wszystko zgodnie z Twoimi predyspozycjami oraz stanem zdrowia.